«Վենսը հասկանում է, որ Եվրոպայի հիմնական խնդիրը ՌԴ-ն չէ»․ Դմիտրիև
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը գիտակցում է, որ Եվրոպայի գլխավոր խնդիրը Ռուսաստանը չէ, և բացահայտ խոսում է այն մասին, թե ինչի մասին են «շշնջում եվրոպացի քաղաքական գործիչները միջանցքներում», հայտնել է Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար, արտասահմանյան երկրների հետ տնտեսական համագործակցության հարցերով ՌԴ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Կիրիլ Դմիտրիևը։
«ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսը հստակ տեսնում է իրականությունը՝ Եվրոպայի գլխավոր խնդիրը Ռուսաստանը չէ»,- գրել է նա՝ Telegram-ի ալիքում։
Դմիտրիևը հավելել է, որ «Վենսն իրերն անվանում է իրենց անուններով՝ ի տարբերություն սովորական կարգախոսների հետևում թաքնվող բրյուսելյան չինովնիկների»:
Ավելի վաղ ԱՄՆ փոխնախագահը Newsmax-ին տված հարցազրույցում ասել էր. «Եվրոպացի քաղաքական գործիչները սխալվում են՝ պնդելով, որ Ռուսաստանն է Եվրոպայի գլխավոր սպառնալիքը, մինչդեռ իրականում սպառնալիքը բխում է նրանց ներքին խնդիրներից»: