Նեթանյահուն ժամանել է Վաշինգթոն
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ժամանել է Վաշինգթոն, որտեղ բանակցություններ է վարելու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։
Իսրայելի վարչապետին ուղեկցում են կինը՝ Սառա Նեթանյահուն, ռազմական քարտուղար, գեներալ-մայոր Ռոման Հոֆմանը։
Նեթանյահուն հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ առևտրի նախարարի և ԱՄՆ առևտրի հանձնակատարի հետ։
Ավելի վաղ ԱՄՆ այցի և Թրամփի հետ բանակցությունների մասին Նեթանյահուի գրասենյակի հայտարարության մեջ ասվում էր, որ քաղաքական գործիչները կքննարկեն մաքսատուրքերի, իսրայելցի պատանդներին վերադարձնելու ջանքերի, Իսրայելի և Թուրքիայի հարաբերությունների, ինչպես նաև Իրանի սպառնալիքի հետ կապված հարցեր։