«ՌԴ-ն կողմ է հրադադարին, սակայն «օդում կախված հարցեր» կան»․ Պեսկով
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն աջակցում է Ուկրաինայում հրադադարի նախաձեռնությանը, սակայն դրա համար մի շարք հարցեր պետք է լուծում ստանան։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Ավելի վաղ Կրեմլի խոսնակը նշել էր, որ ՌԴ նախագահը պաշտպանում է հրադադարի գաղափարը, սակայն կան բազմաթիվ հարցեր, որոնք պետք է քննարկվեն։ Նրա խոսքով՝ այս հարցերի լուծումը «օդում կախված է»:
Պեսկովը հավելել է, որ դա բարդ խնդիր է, և առջևում մեծ աշխատանք կա։ Նա ընդգծել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը նոր է սկսում այս ճանապարհը։