«Ուիթքոֆը մեկնել է Ռուսաստան՝ հանդիպելու Պուտինին»․ #Axios
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆը մեկնել է Ռուսաստան, ակնկալվում է, որ ուրբաթ նա կհանդիպի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հայտնում է Axios-ը՝ վկայակոչելով իրավիճակին ծանոթ աղբյուրներ և Flightradar-ի տվյալները։
Սա կլինի Ուիթքոֆի և Պուտինի երրորդ հանդիպումը, նշում է լրատվամիջոցը՝ հավելելով, որ Թրամփը շարունակում է աշխատել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հրադադար հաստատելու ուղղությամբ։
Ըստ աղբյուրի, Թրամփը դժգոհություն է հայտնել, որ վերջին շաբաթներին բանակցությունները քիչ առաջընթաց են ունեցել՝ հակառակ համառ ջանքերին։
Axios-ի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ եթե մինչ ամսվա վերջ հրադադար չհաստատվի, Թրամփը կարող է միջոցներ ձեռնարկել՝ Ռուսաստանի նկատմամբ լրացուցիչ պատժամիջոցներ սահմանելու համար՝ գործադիր հրամանով կամ Քոնգրեսին խնդրելով նոր պատժամիջոցներ ընդունել։