Եմենում ԱՄՆ հարվածների հետևանքով 6 մարդ է զոհվել
Եմենում ԱՄՆ ավիահարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է վեցի, հայտնել է հութիների վերահսկողության տակ գտնվող շրջանի առողջապահության նախարարության խոսնակ Անիս ալ Ասբահին։
«Բանի Մաթար շրջանում «Աս-Սուվարի» գործարանի վրա ամերիկյան հարձակման հետևանքով զոհված և վիրավորված խաղաղ բնակիչների թիվը հասել է 26-ի, որոնցից վեցը զոհվել են, 20-ը՝ վիրավորվել»,- գրել է նա՝ X սոցիալական ցանցում։
Ավելի վաղ հութիների «Ալ Մասիրա» հեռուստաալիքը հայտնել էր, որ ամերիկյան ինքնաթիռը հարվածել է Եմենի Սանա նահանգում գտնվող կերամիկայի գործարանին։ Հեռուստաալիքը հաղորդել էր հինգ զոհի մասին, իսկ Եմենի առողջապահության նախարարությունը հայտնել էր տասը վիրավորի մասին: