«Միխայիլ Գալուզինն ու Ռուբեն Ռուբինյանը հեռախոսազրույց են ունեցել»․ ՌԴ ԱԳՆ
ՌԴ արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ։
Ինչպես հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ-ից, ռուսական կողմը հաստատել է Երևանին և Անկարային աջակցելու իր պատրաստակամությունը, «քանի որ հայ-թուրքական հարաբերությունների բարելավումը կարևոր գործոն է կայունության և Հարավային Կովկասի կայուն զարգացման համար»։
Ռուբինյանը Գալուզինին տեղեկացրել է Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման ոլորտում վերջին զարգացումների մասին, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։