Պուտինը Սուրբ Զատկի առթիվ զինադադար է հայտարարել
«Կրեմլում հանդիպման ժամանակ Գերագույն գլխավոր հրամանատարը լսել է ​​շփման գծում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովի զեկույցը և հայտնել, որ ռուսական կողմը կդադարեցնի բոլոր ռազմական գործողությունները՝ ապրիլի 19-ի ժամը 18:00-ից մինչև ապրիլի 21-ի ժամը 00:00-ն»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Ռուսաստանը դադարեցնում է բոլոր ռազմական գործողությունները և ակնկալում է, որ ուկրաինական կողմը կհետևի իր օրինակին»։ «Բանակը պատրաստ կլինի հետ մղել Ուկրաինայի զինված ուժերի հնարավոր հարձակումները և ցանկացած այլ ագրեսիվ գործողություն»,- հավելել է Պուտինը։