ԱՄՆ-ն հայտնել է Իրանի հետ բանակցություններում առաջընթացի մասին. #WP
Միացյալ Նահանգները դրական առաջընթաց է արձանագրել Հռոմում Իրանի հետ բանակցություններից հետո, գրում է The Washington Post-ը՝ հղում կատարելով Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի բարձրաստիճան պաշտոնյային․
«Բանակցությունների երկրորդ փուլի ընթացքում, որը տևեց ավելի քան չորս ժամ, առաջընթաց գրանցեցինք մեր ուղղակի և անուղղակի քննարկումներում»,- նշել է նա։
Ինչպես շաբաթ օրը հայտնել է Իրանի արտգործնախարարը, բանակցությունների երրորդ փուլը սպասվում է ապրիլի 26-ին։ «ԱՄՆ-ն միջուկային ծրագրից դուրս հարցեր չի քննարկել»,- ասել էր Արաղչին։