Անդամահատված ձեռքերով տղայի լուսանկարը ճանաչվել է World press-ի տարվա հաղթող
World press Լուսանկարչական մրցույթի լավագույն 42 լուսանկարների շարքում է հայտնվել նաև անդամահատված ձեռքերով իննամյա պաղեստինցի տղայի լուսանկարը: Մահմուդ Աջուրան ձեռքերը կորցրել է 2024 թվականի մարտին Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածում տեղի ունեցած ռմբակոծության արդյունքում: Լուսանկարի հեղինակը պաղեստինցի կին լրագրող Սամար Աբու Էլդուն է, ով նույնպես ստիպված է եղել լքել Գազան 2023 թվականին: Անդամահատված ձեռքերով տղայի տպավորիչ լուսանկարը առաջին անգամ հրապարակվել էր The New York Times ամսագրում:
Լուսանկարը արվել է Դոհայում, որտեղ տարհանվել էր տղան ընտանիքի հետ միասին և այնտեղ էլ ստացել է բժշկական օգնություն: