Թրամփը տիկնոջ հետ կմասնակցի Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի հուղարկավորությանը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ տիկնոջ հետ մասնակցելու է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի թաղման արարողությանը։ Այս մասին Թրամփը գրել է Truth Social-ի իր էջում։
«Ես ու Մելանիան կմասնակցենք Հռոմում Ֆրանցիսկոս պապի հուղարկավորությանը»,- ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահն իր ցավակցությունն էր հայտնել պոնտիֆիկոսի մահվան կապակցությամբ։
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 21-ին Վատիկանի իր նստավայրում 88 տարեկանում վախճանվել է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը։ Մահվան պատճառը կաթվածն է եղել։
Ֆրանցիսկոս պապի մարմինը կտեղափոխվի Վատիկանի Սուրբ Պետրոսի տաճար ոչ ուշ, քան չորեքշաբթի՝ ապրիլի 23-ին, այս մասին հայտնել է Վատիկանի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մատեո Բրունին։ Այնտեղ տեղի կունենա պոնտիֆիկոսի հրաժեշտի արարողությունը։