Վաշինգթոնում թալանել են ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարարին
Վաշինգթոնի կենտրոնում գտնվող ռեստորաններից մեկում ապրիլի 20-ի երեկոյան անհայտ անձը թալանել է ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարար Քրիստի Նոեմին։ Տղամարդը գողացել է պաշտոնյայի պայուսակը և լքել տարածքը։
Դրամապանակում եղել են նախարարի վարորդական իրավունքը, դեղերը, բնակարանի բանալիները, անձնագիրը, ներքին անվտանգության անցագիրը, անդորրագրեր և մոտ 3000 դոլարի կանխիկ գումար:
ԱՄՆ Գաղտնի ծառայության գործակալները, հետաքննելով միջադեպը, դիտել են տեսախցիկների տվյալները և պարզել, որ գողը սպիտակամորթ տղամարդ է՝ բժշկական դիմակով: