«Ցեղասպանության ոգեկոչումը հիշեցում է աշխարհին՝ բռնությանը դիմակայելու կարևորության մասին»․ Լիբանանի նախագահ
Հինգշաբթի, 24 ապրիլի, 2025 թ., 14:27
Լիբանանի նախագահ, գեներալ Ժոզեֆ Աունը ուղերձ է հղել Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ նշելով, որ Ցեղասպանության ոգեկոչումը ոչ միայն հարգանքի տուրք է պատմական տխուր իրադարձության, այլ արդարության, մարդու իրավունքների և մարդկային արժանապատվության հիմնարար արժեքների հաստատում։
«Սա հիշեցում է աշխարհին՝ բռնությանը, ծայրահեղականությանը և ցանկացած տեսակի խտրականությանը դիմակայելու կարևորության մասին», - ասել է Աունը:
Լիբանանի նախագահը վերահաստատել է իր երկրի անսասան համերաշխությունը հայ ժողովրդի հետ՝ այս սկզբունքները պահպանելու համար նրա խաղաղ պայքարում: