«Գիշերվա ընթացքում գերճշգրիտ զենքերով հարվածներ է հասցվել ռազմական օբյեկտներին»․ ՌԴ ՊՆ
ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ գիշերվա ընթացքում «գերճշգրիտ զենքերով» հարվածներ է հասցրել Ուկրաինայում գտնվող ռազմական օբյեկտներին։
Ըստ ՌԴ ՊՆ-ի՝ «գերճշգրիտ զենքերով գիշերային զանգվածային հարվածն» ուղղված էր «Ուկրաինայի ավիացիայի, հրթիռային, տիեզերական մեքենաշինության և զրահատեխնիկայի արտադրությամբ զբաղվող ձեռնարկություններին»։
Գերատեսչությունը հայտնել է, որ «հարվածների թիրախ հանդիսացող բոլոր օբյեկտները խոցվել են»։
Հիշեցնենք՝ Կիևում ՌԴ զինված ուժերի գիշերային հարվածների հետևանքով 9 մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ 2 երեխա։ 77 մարդ վիրավորվել է։ Քաղաքի Սվյատոշինսկի թաղամասում ավերածությունների վայրում փրկարարական աշխատանքներ են իրականացվում։ Ապրիլի 25-ը հայտարարված է սգո օր։
«ԱՊՀ-ն մշտապես ենթարկվում է հիբրիդային հարձակումների»․ Սերգեյ Լեբեդև
3413:47
««Արևմտյան Ադրբեջան» եզրույթը մտել է հստակ օրակարգ և ընթացքի մեջ է»․ Մետաքսե Հակոբյան (տեսանյութ)
3913:30
«Լուրեր էին տարածում, թե առողջապահության ապահովագրությունը չեղարկվելու է, որ կոլապս լինի»․ Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
4213:24
«ԱՄՆ-ն ցանկանում է գործարք կնքել Իրանի հետ, սակայն ոչ ամեն գնով»․ Ռուբիո
5113:23
«Որքան ընդդիմությունը հապաղի, այնքան իշխանության մոտեցումները դառնալու են շատ ավելի ագրեսիվ»․ Տիգրան Աբրահամյան
3813:12
«Ավարտվում է բջջային հեռախոսների սև շուկայի դարաշրջանը, դրանցով կարելի է միայն պոպոք կոտրել»․ Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)