«Զելենսկին հասկանում է, որ Ղրիմը մնում է ՌԴ կազմում»․ Թրամփ
Վլադիմիր Զելենսկին հասկանում է, որ Ղրիմը կմնա Ռուսաստանի կազմում՝ Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման համաձայնագրի շրջանակներում։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Time ամսագրին տված հարցազրույցում։
«Ղրիմը կմնա Ռուսաստանի կազմում։ Եվ Զելենսկին հասկանում է դա, և բոլորն են հասկանում, որ այն (Ղրիմը) երկար ժամանակ նրանց (ռուսներին) էր պատկանում», - ասել է Թրամփը։
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինայում հակամարտությունը երկար չի շարունակվի, և ինքը հավատում է, որ Ուկրաինայում խաղաղությունը հնարավոր է իր նախագահության օրոք։
Ինչ վերաբերում է ՆԱՏՕ-ին Ուկրաինայի անդամակցությանը, Թրամփը կարծում է, որ Ուկրաինան երբեք չի կարողանա անդամակցել ՆԱՏՕ-ին։