Ուոլցը նշանակվելու է ՄԱԿ-ում ԱՄՆ-ի դեսպան
Սպիտակ տան ազգային անվտանգության գծով խորհրդական Մայք Ուոլցը կնշանակվի ՄԱԿ-ում ԱՄՆ-ի մշտական ներկայացուցիչ, հայտարարել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ «Ուրախ եմ հայտարարել, որ Մայք Ուոլցին կառաջադրեմ Միավորված Ազգերի Կազմակերպությունում ԱՄՆ-ի հաջորդ դեսպանի պաշտոնում»,- գրել է նա Truth Social-ում։
Թրամփը հայտարարել է նաև, որ ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն կդառնա ազգային անվտանգության խորհրդականի ժամանակավոր պաշտոնակատար, բայց նաև կշարունակի ծառայել Պետդեպարտամենտում։
Ավելի վաղ Fox News-ը հայտնել էր, որ Ուոլցը և նրա տեղակալ Ալեքս Վոնգը մայիսի 1-ին ազատվել են ԱՄՆ-ի Ազգային անվտանգության խորհրդում իրենց պաշտոններից։ Նա պնդում է, որ Ուոլցի և Վոնգի հեռացումը կապված է Signal-ի վիճահարույց հաղորդագրությունների միջադեպի հետ, որի ընթացքում Մայք Ուոլց անունով օգտատերը ընդհանուր նամակագրությանը միանալու խնդրանք էր ուղարկել The Atlantic-ի գլխավոր խմբագիր Ջեֆրի Գոլդբերգին, ով մարտի 24-ին հոդված էր հրապարակել այդ մասին։
922:18
«Հետաքրքիր քննարկումներ են մեր հարևան Իրանում». Վարդան Բալյան
2722:12
Հունաստանը Կրետեում տեղակայում է Patriot հրթիռներ՝ Իրանի սպառնալիքներից հետո
9421:42
«Իրականությունն ավելի դաժան է». Վահագն Սարոյան
6720:54
ԱՄՆ-ի դատարանը չեղարկել է Պետդեպարտամենտի կողմից 75 երկրներին ներգաղթային վիզաներ տրամադրելու արգելքը