Թրամփն իրեն նույնականացրել է Հռոմի պապի կերպարի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social սոցիալական ցանցումհրապարակել է իր լուսանկարը, որտեղ նա Հռոմի պապի հագուստով է։
Լուսանկարում նա նստած է ոսկեզօծ գահին՝ հագին սպիտակ շարֆ։ Թրամփի կրծքին կարելի է տեսնել մեծ ոսկե խաչ, իսկ գլխին՝ կաթոլիկ միտրա, որը դափնեպսակի խորհրդանիշ է։
Պատկերում ԱՄՆ նախագահի ցուցամատը բարձրացված է վերև, իսկ մատնեմատին կա մատանի։ Կարելի է ենթադրել, որ այս զարդը պապական մատանի է։
Թրամփը պատկերին կից որևէ տեքստ չի գրել։ Մինչ այդ ԱՄՆ նախագահն արդեն կատակել էր, որ կցանկանար դառնալ պապ։