Թրամփը բացառել է Ռուսաստանի ներգրավվածությունը «Հյուսիսային հոսք»-ի պայթեցմանը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը մեկնաբանել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի կողմից մայիսին առաջարկված եռօրյա հրադադարը։
Սպիտակ տան ղեկավարը բարձր է գնահատել որոշումը։ Ըստ նրա՝ «սա արդեն մեծ բան է՝ հաշվի առնելով այն, թե որ կետից էինք ստիպված սկսել հակամարտության կարգավորումը»։
Թրամփը նաև նշել է, որ Ռուսաստանը և Ուկրաինան հանձնառու են հասնելու շարունակվող հակամարտության կարգավորմանը, երկու կողմերն էլ ձգտում են խաղաղության։
Բացի այդ, ԱՄՆ-ի նախագահը նշել է, որ կարող է ասել, թե ով է պայթեցրել «Հյուսիսային հոսքը» և հերքել է Ռուսաստանի որևէ ներգրավվածություն պայթյուններին։