«Մերցը չի մասնակցի ընտրությունների 2-րդ փուլին»․ #Bild
Քրիստոնեա-դեմոկրատական միություն (ՔԴՄ) խմբակցության ղեկավար Ֆրիդրիխ Մերցը չի մասնակցի Բունդեսթագում Գերմանիայի կանցլերի ընտրությունների երկրորդ փուլին, որը նախատեսվում է մայիսի 6-ին։ Այս մասին հաղորդում են արտասահմանյան լրատվամիջոցները։
Bild-ի փոխանցմամբ՝ Մերցը որոշել է չմասնակցել քվեարկության երկրորդ փուլին։ Նրա մասնակցությունից հրաժարվելու պատճառը չի նշվել։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Գերմանիայի կանցլերի ընտրության քվեարկության առաջին փուլում ՔԴՄ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ֆրիդրիխ Մերցը չէր ստացել պատգամավորների բացարձակ մեծամասնության աջակցությունը։