Պուտինը Հաղթանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Հայրենական մեծ պատերազմում Հաղթանակի 80-ամյակի կապակցությամբ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձներ է ուղարկել Ադրբեջանի, Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկստանի, Աբխազիայի, Հարավային Օսիայի, Իսրայելի, ինչպես նաև Վրաստանի և Մոլդովայի ժողովուրդների ղեկավարներին, հաղորդում է Կրեմլի կայքը։
«Մեր երկրները սրբորեն հարգում են մեր հայրերի և պապերի փառահեղ սխրագործությունների և մեծ զոհողությունների հիշատակը, ովքեր քաջաբար ուս-ուսի պայքարել են նացիստական ​​զավթիչների դեմ և անձնուրաց աշխատել թիկունքում։
Մեր սրբազան պարտքն է սրբորեն պահել հաղթանակած սերնդի պատգամները։ Շատ կարևոր է անզիջում կերպով ճնշել մեր ընդհանուր պատմությունը խեղաթյուրելու, նացիստների և նրանց հանցակիցների կողմից կատարված վայրագություններն արդարացնելու կամ մոռացության մատնելու ցանկացած փորձ», - նշել է ՌԴ նախագահը։
Բացի այդ, Ռուսաստանի ղեկավարը շնորհավորել է Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին և թիկունքի աշխատողներին։