Վաշինգթոնն ու Լոնդոնը փոխադարձաբար կնվազեցնեն մաքսատուրքերը
Լոնդոնը և Վաշինգթոնը լիարժեք և համապարփակ համաձայնագիր են ստորագրելու։ Այս մասին Reuters-ի փոխանցմամբ՝ հայտնել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մեր երկարատև պատմության և փոխադարձ վստահության շնորհիվ մեզ հաջողվել է առաջին համաձայնությունը կնքել հենց Միացյալ Թագավորության հետ։ Դա ինձ համար մեծ պատիվ է», - գրել է ԱՄՆ նախագահը՝ արձանագրելով, որ Լոնդոնը և Վաշինգթոնը «լիարժեք և համապարփակ համաձայնագիր են ստորագրելու»։
Գործակալության տվյալներով՝ համաձայնագրի նախագծով ԱՄՆ-ն ու Մեծ Բրիտանիան պարտավորվում են փոխադարձաբար նվազեցնել մաքսատուրքերը։