«Ռուսական կողմը պատրաստ է լուրջ բանակցությունների»․ Զախարովա
Ռուսաստանի պատվիրակությունն արդեն ժամանել է Ստամբուլ՝ Ուկրաինայի հետ բանակցություններ վարելու, հաստատել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Ինչպես արդեն բազմիցս նշվել է, ռուսական կողմը պատրաստ է լուրջ բանակցությունների: Ռուսական պատվիրակությունը ժամանել է Ստամբուլ և պատրաստ է լուրջ աշխատանքի», - ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Զախարովան:
Նա հիշեցրել է Վլադիմիր Պուտինի խոսքերը, որ «այս բանակցությունների իմաստը հակամարտության արմատական ​​պատճառները վերացնելն է, պատմական հեռանկարում երկարաժամկետ, կայուն խաղաղության հաստատման ուղղությամբ շարժվելը»։