«Ինչո՞ւ պետք է Պուտինը գնար Ստամբուլ․ եթե ես այնտեղ չեմ լինելու»․ Թրամփ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չմեկնեց Ստամբուլ, քանի որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այնտեղ չի լինելու։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Թրամփն ինքը։
«Ինչո՞ւ պետք է նա գնար, եթե ես այնտեղ չեմ լինելու», - Դոհայում հանդիպման ժամանակ ասել է Թրամփը։
ԱՄՆ նախագահը շեշտել է, որ, իր կարծիքով, քիչ հավանական է, որ Պուտինը կգնա Ստամբուլ, իսկ Թրամփը՝ ոչ։
Հիշեցնենք, որ Պուտինն առաջարկել էր Ուկրաինային վերսկսել ուղիղ բանակցությունները՝ Ստամբուլում մայիսի 15-ին։ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել էր, որ պատրաստ է անձամբ հանդիպել Պուտինի հետ։
Բանակցություններում ՌԴ-ն ներկայացնում է Վլադիմիր Մեդինսկու (նա ներկայացրել էր Ռուսաստանը Ուկրաինայի հետ բանակցություններում 2022 թվականին) գլխավորած պատվիրակությունը, որը Ստամբուլ է ժամանել մայիսի 15-ի առավոտյան։