«Ես այստեղ եմ»․ Զելենսկին Թուրքիայից դիմել է Պուտինին
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին Պուտինը Ստամբուլ այցելելու ծրագրեր չունի։
«Ոչ, այս պահին նման ծրագրեր չկան», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք Պուտինը պլանավորում է մոտ օրերին լինել Թուրքիայում։
Պեսկովը հայտնել է նաև, որ ռուսական պատվիրակությունն արդեն Ստամբուլում է և առավոտից սպասում է ուկրաինական կողմի հետ հանդիպ,մանը, սակայն նրանք դեռ չեն ներկայացել։
«Մոսկվան դեռևս չունի կոնկրետ տեղեկություններ ուկրաինական պատվիրակության կազմի վերաբերյալ», ասել է Պեսկովը։