Ռուսաստանը պատրաստվում է ռմբակոծել Շևչենկոյի պողոտան
Ռուսական զորքերը պլանավորում են հրթիռային հարվածներ հասցնել Սումիին մայիսի 15-ի երեկոյան։ Իշխանությունները կոչ են արել քաղաքի բնակիչներին՝ մնալ անվտանգ վայրերում։ Այս մասին ասվում է Sumy OVA-ի Telegram ալիքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ համապատասխան ծառայությունների օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն՝ Ռուսաստանը նախատեսում է այսօր հրթիռային հարվածներ հասցնել Պրիվոկզալնայա հրապարակին և Շևչենկո պողոտային։
«Մենք կոչ ենք անում նշված հասցեների մոտակայքում գտնվող բոլոր անձանց անհապաղ լքել տարածքը և գնալ ապաստարան կամ անվտանգ վայր։ Հետևեք պաշտոնական աղբյուրներից ստացված թարմացումներին»,- նշել է OVA-ն։