«Կանացի հագուստով իսրայելցի զինվորները փորձել են ազատել պատանդներին». #AlMayadeen
Կանացի հագուստով մի խումբ իսրայելցի զինվորներ փորձել հասնել Գազայի հատվածում գտնվող պատանդներին։ Այս մասին հաղորդում է «Ալ Մայադին» հեռուստաալիքը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ դեպքը տեղի է ունեցել Գազայի հատվածի հարավային մասում գտնվող Խան Յունիս քաղաքում։ Իսրայելի անվտանգության ուժերը՝ կանանց կերպարանքով քողարկված, փորձել էին ազատել պատանդներին։
Սակայն նրանց փորձը ձախողվել է։ Գործողության ընթացքում մեկ պաղեստինցի սպանվել է, իսկ նրա կինն ու երեխաներն՝ առևանգվել։
Հեռուստաալիքը նաև հայտնել է, որ իսրայելական զինվորականները գիշերը մոտ 40 ավիահարված են հասցրել Խան Յունիսին։
Իսրայելի պաշտպանության ուժերը հայտարարել են Գազայի հատվածում «Գիդեոնի կառքերը» գործողության շրջանակներում լայնածավալ գործողության մեկնարկի մասին՝ պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումը վերջնականապես ջախջախելու համար։