«Վատիկանը պատրաստ է ընդունել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունները». Թրամփ
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վատիկանը հետաքրքրված է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև հակամարտությունը կարգավորելու համար բանակցություններ վարելու հարցում։
«Վատիկանը Հռոմի պապի միջոցով հայտարարել է, որ շատ հետաքրքրված է բանակցություններ վարելու հեռանկարով։ Թող գործընթացն սկսվի»,- գրել է Թրամփը TRUTH Social սոցիալական ցանցում՝ երկուշաբթի օրը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցից հետո։
Թրամփի խոսքով՝ հրադադարի հաստատման և հակամարտության դադարեցման պայմանները կքննարկվեն անմիջականորեն կողմերի միջև։