«ՌԴ-Ուկրաինա բանակցությունների հաջորդ փուլը կարող է տեղի ունենալ Վատիկանում»․ #WSJ
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունների ևս մեկ փուլ կարող է տեղի ունենալ Վատիկանում՝ հունիսի կեսերին, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ այս բանակցություններին ներկա կլինի նաև ԱՄՆ պատվիրակությունը։ Պատվիրակության կազմում կլինեն պետքարտուղար և ազգային անվտանգության խորհրդականի պաշտոնակատար Մարկո Ռուբիոն և Ուկրաինայի հարցերով նախագահի դեսպան Քիթ Քելլոգը։
Նոր Հռոմի պապ Լևոն XIV-ն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Սուրբ Աթոռը պատրաստ է նպաստել Ուկրաինայում խաղաղության գործընթացին, այդ թվում՝ հյուրընկալել բանակցություններ։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ողջունել էր այս նախաձեռնությունը։
Հիշեցնենք՝ ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունների նախորդ փուլը տեղի էր ունեցել Մայիսիս 16-ին՝ Ստամբուլում։