Հռոմում մեկնարկել է ԱՄՆ-Իրան բանակցությունների 5-րդ փուլը
Հռոմում Օմանի միջնորդությամբ մեկնարկել է Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ Իրան-ԱՄՆ անուղղակի բանակցությունների հինգերորդ փուլը, գրում է ParsToday Russian-ը։
Իրանի պատվիրակությունը գլխավորում է երկրի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին։ Պատվիրակության կազմում են քաղաքական հարցերով փոխարտգործնախարար Մաջիդ Թախտ-Ռավանչին, իրավական հարցերով խորհրդական Քազեմ Ղարիբաբադին, ինչպես նաև գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղային։
Ամերիկյան պատվիրակությունը գլխավորում է Թրամփի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆը։ Քննարկումներին միացել է նաև ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի բարձրաստիճան պաշտոնյա Մայքլ Անտոնը։