Համբուրգում դանակահարման հետևանքով 18 մարդ է տուժել
Համբուրգի կենտրոնական երկաթուղային կայարանում դանակով հարձակման հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 18-ի․ հայտնում է NDR-ը։
Լրատվամիջոցի փոխանցմամբ՝ «վիրավորվել է 18 մարդ, որոնցից 4-ը կյանքին սպառնացող վնասվածքներ են ստացել»։
Նախօրեին Համբուրգի կենտրոնական կայարանում դանակով հարձակում էր տեղի ունեցել։ Ոստիկանությունը հայտնել է, որ 39-ամյա կին է ձերբակալվել՝ հարձակման կասկածանքով։ Spiegel ամսագրի տվյալներով՝ ոստիկանությունը ենթադրում է, որ կասկածյալը հոգեկան խնդիրներ ունի, և հանցագործությունը քաղաքական դրդապատճառներ չի ունեցել։