Նեթանյահուն հայտարարել է Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի առաջնորդի ոչնչացման մասին
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ իսրայելցի զինվորականները վերացրել են Գազայի հատվածում պաղեստինյան արմատական ՀԱՄԱՍ շարժման առաջնորդ Մոհամմեդ Սինվարին։
«Մենք հասել ենք Համասի կառավարման կարողությունը վերացնելու շրջադարձային կետին։ Մենք վերացրել ենք Մոհամմեդ Սինվարին»,- ասել է Նեթանյահուն Քնեսեթում ունեցած ելույթի ժամանակ։ Նրա հայտարարությունները մեջբերել է N12 հեռուստաալիքը։
Մայիսի 13-ին Իսրայելի պաշտպանության ուժերը հայտնել են, որ հարված են հասցրել Խան Յունիսի Եվրոպական հիվանդանոցի տակ գտնվող ստորգետնյա շտաբին։ Հարձակման թիրախը, ենթադրաբար, Մոհամմեդ Սինվարն էր, որը ղեկավարում էր ՀԱՄԱՍ-ը Գազայի հատվածում և շարժման ռազմական թևը՝ Իզեդին ալ-Քասամի բրիգադները, հաղորդել է իսրայելական պետական հեռարձակող Kan-ը։