Պայթյունի հետևանքով զոհվել է Ստավրոպոլի փոխքաղաքապետը
ՌԴ Ստավրոպոլ քաղաքի Չեխովի փողոցում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով մահացել է Հատուկ ռազմական գործողության վետերան, Ստավրոպոլի փոխքաղաքապետ Զաուր Գուրցիևը։
«Դիտարկվում են բոլոր վարկածները, այդ թվում՝ Ուկրաինայից եկած նացիստների մասնակցությամբ ահաբեկչական հարձակման կազմակերպումը», - ասել է շրջանի նահանգապետը։
Պայթյունից առաջ Զաուրը կանգնած էր տան մուտքի մոտ, նրան մոտեցել է մի տղամարդ՝ ձեռքին ունենալով հեռախոս և ուսին՝ պայուսակ։ Մոտենալուց անմիջապես հետո տեղի է ունեցել պայթյուն։ Երկուսն էլ մահացել են։