«Ես տեսա այնպիսի բաներ, որոնք չէի սպասում․ շատ հիասթափված էի»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ զարմացած է Ռուսաստանի կողմից Ուկրաինայի վրա պատասխան հարվածներից այն ժամանակ, երբ հակամարտության կարգավորման բանակցությունները «մոտ էին ավարտին», ընդգծելով, որ ինքը «չի սիրում անակնկալներ»։
«Ես շատ զարմացած էի, որ Կիևի նման քաղաքները հրթիռակոծվեցին բանակցությունների ժամանակ, որոնք կարծում էի՝ ավարտին են մոտենում։ Մենք մոտենում էինք խնդրի լուծմանը, իսկ հետո հանկարծակի հրետակոծություն եղավ, մարդիկ զոհվեցին։ Ես տեսա այնպիսի բաներ, որոնք չէի սպասում։ Եվ ես չեմ սիրում անակնկալներ, և ես շատ հիասթափված էի», - ասել է Թրամփը լրագրողներին Օվալաձև աշխատասենյակում։
Ըստ նրա՝ նա դեռևս սպասում է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև մարտական գործողությունները շուտով կավարտվեն։