«Իսրայելը վերադարձրել է երկու պատանդների մարմիններ»․ Նեթանյահու
Իսրայելը Գազայի հատվածից վերադարձրել է 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ին սպանված և առևանգված երկու պատանդների մարմինները, հայտարարել է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Գազայի հատվածում իրականացված հատուկ գործողության արդյունքում վերադարձվել են ՀԱՄԱՍ ահաբեկչական կազմակերպության կողմից պահվող մեր երկու առևանգվածների՝ Ջուդի Վայնշտեյն-Հագայի և Գադի Հագայի մարմինները Նիր Օզ կիբուցից, թող նրանց հիշատակը օրհնված լինի», - գրել է Նեթանյահուն իր Telegram ալիքում։
Հագայը 72 տարեկան էր, Վայնշտեյնը՝ 70։ Տղամարդն ու կինը նաև ԱՄՆ քաղաքացիներ էին։ Նրանց մասունքները թաքցված էին Խան Յունիսում, պարզաբանել է The Times of Israel-ը՝ հղում անելով Իսրայելի պաշտպանության բանակին։
Նեթանյահուն ընդգծել է, որ Իսրայելը չի ​​կանգնի՝ մինչև չվերադարձնի իր բոլոր առևանգված քաղաքացիներին՝ թե՛ կենդանի, թե՛ մահացած։