Մասկը Թրամփին մեղադրել է մանկապղծության մեջ
ԱՄՆ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփի անունը հիշատակվել է նախկին ֆինանսիստ Ջեֆրի Էպշտեյնի՝ սեռական հանցագործությունների գործով փաստաթղթերում։ Այս մասին X-ում հայտնել է ամերիկացի ձեռնարկատեր և միլիարդատեր Իլոն Մասկը։
«Ժամանակն է բացահայտել իսկապես սենսացիոն ռումբը. Թրամփը հայտնվում է Էպշտեյնի ֆայլերում։ Ահա թե ինչու են այս տվյալները այդքան երկար գաղտնի պահվել», - գրել է Մասկը։
Ջեֆրի Էպշտեյնը երկու անգամ ձերբակալվել էր, վերջին անգամ՝ 2019 թվականի հուլիսին։ Նույն թվականի օգոստոսին նրան անգիտակից վիճակում գտել են բանտախցում։ Էպշտեյնը մեղադրվում էր 2002-2005 թվականներին Նյու Յորքի իր առանձնատանը տասնյակ անչափահաս աղջիկների հետ հանդիպումներ կազմակերպելու մեջ։ Ավելի ուշ ԱՄՆ-ն սկսել է հրապարակել Էպշտեյնի հանցագործություններին ենթադրաբար ներգրավված անձանց ցուցակները։