Կանադան ավելի քան 25 միլիոն դոլարի ռազմական օգնություն է հատկացրել Ուկրաինային
Կանադան Ուկրաինային հատկացրել է ավելի քան 25 միլիոն դոլարի ռազմական օգնություն, այդ թվում՝ ռազմական տեխնիկա և սարքավորումներ։
Ինչպես հաղորդում է Gazeta.ru-ն, այս մասին հայտնել է Կանադայի ազգային պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Ռազմական օգնության փաթեթը ներառում էր Bison և Coyote զրահափոխադրիչներ, ինչպես նաև 30 միլիոն կանադական դոլարի (21,9 միլիոն դոլար) նոր սարքավորումներ և զինամթերք։ Բացի այդ, Կիևը կստանա ռադիոէլեկտրոնային պայքարի միջոներով խզումներից պաշտպանող համակարգեր՝ 5 միլիոն կանադական դոլարի (3,6 միլիոն դոլար) արժողությամբ։