«Մենք պետք է մտածենք ոչ թե Պուտինի, այլ մեր մասին»․ Օրբան
Օրբանը ֆրանսիական LCI հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտնել է, որ «ռուսները հասկանում են միայն ուժի լեզուն», ուստի Մոսկվայի հետ երկխոսությունը պետք է վարվի բացառապես ուժի դիրքերից։
«Այս պահին Եվրոպան թույլ է, ուստի մեզ անհրաժեշտ են ամերիկացիները։ Բայց երկարաժամկետ հեռանկարում Եվրոպան պետք է ավելի ուժեղ դառնա»,- ընդգծել է նա՝ հավելելով, որ միայն ուժեղ Եվրոպան կկարողանա ռազմավարական համաձայնագիր կնքել Ռուսաստանի հետ։
Օրբանը նաև նշել է, որ եվրոպացիները պետք է նախևառաջ մտածեն իրենց սեփական շահերի մասին.
«Մենք պետք է մտածենք ոչ թե Պուտինի, այլ մեր մասին։ Մենք Եվրոպան չենք չափում Պուտինի կերպարով։ Մենք ունենք մեր սեփական շահերը։ Մենք պետք է ուժեղ լինենք՝ և՛ Ռուսաստանի հետ, և՛ նրա դեմ։ Ռուսաստանի նախագահը Ռուսաստանի նախագահն է։ Եթե նա ցանկանա գալ Հունգարիա, նրան կընդունեն անհրաժեշտ պատվով»։