«Իրանը չօգտվեց միջուկային համաձայնագիր կնքելու հնարավորությունից»․ Թրամփ
Իրանը հնարավորություն ուներ միջուկային համաձայնագիր կնքելու, որից Թեհրանը չօգտվեց։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այս մասին գրել է Truth Social սոցիալական ցանցի իր էջում։
Նա նշել է, որ համաձայնագրից հրաժարվելու հետևանքներն Իրանի համար շատ ավելի վատ կլինեն, քան իրենք են ակնկալում։
«Միացյալ Նահանգներն արտադրում է աշխարհում լավագույն և ամենամահացու ռազմական տեխնիկան։ Իսրայելն արդեն իսկ ունի մեծ քանակությամբ ամերիկյան զենք և կստանա նույնիսկ ավելին», - նշել է Թրամփը։
«Որոշ իրանցի արմատականներ հոխորտում էին. հիմա նրանք բոլորը մեռած են։ Ամեն ինչ միայն ավելի կվատանա։
Ավերածությունն արդեն հսկայական է, բայց գործարքը դեռ կարող է կանխել հաջորդ դաժան հարվածները։ Իրանը պետք է գործի հիմա՝ փրկելու իր կայսրության մնացորդները։ Այլևս ո՛չ մի մահ, ո՛չ մի ավերածություն։