Իսրայելը հարվածել է Իրանի հրթիռային կայաններին և պահեստներին
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածել են Իրանում գտնվող տասնյակ հրթիռային կայանների և հրթիռների պահեստներին։ Այս մասին հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակը։
Հիշեցնենք, որ Իսրայելի պաշտպանության ուժերն ավելի վաղ ավիահարվածներ են հասցրել Իրանի միջուկային օբյեկտներին, հրամանատարական կենտրոններին և հրթիռային բազաներին՝ օգտագործելով 200 մարտական ​​ինքնաթիռ, որոնք հարվածել են ավելի քան 100 թիրախի: Արդյունքում զոհվել են Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատար Հոսեյն Սալամին և Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմադ Բաքերին, մի շարք բարձրաստիճան զինվորականներ, ինչպես նաև ազգային միջուկային ծրագրի վրա աշխատող վեց առաջատար գիտնականներ: