«Իսրայելը ճնշել է Թեհրանի ՀՕՊ համակարգերը». Իսրայելի ՊԲ
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը Թեհրանի տարածքում ճնշել են հակաօդային պաշտպանության համակարգերը և ձեռք են բերել գործողության ազատություն Իրանի մայրաքաղաքի օդային տարածքում։ Այս մասին հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության ուժերի մամուլի ծառայությունը։
«Պաշտպանական ուժերը ստեղծել են գործողությունների ազատություն՝ արևմտյան Իրանից մինչև Թեհրանի օդային տարածք», - ասվում է Telegram ալիքում։
Իսրայելական բանակի տվյալներով՝ երկրի ռազմաօդային ուժերը 24 ժամվա ընթացքում հարձակվել են Իրանի 150 տարբեր թիրախների վրա։
«Թեհրանն այլևս պաշտպանված չէ։ Մայրաքաղաքը խոցելի է Իսրայելի հարվածների համար», - հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության ուժերի պաշտոնական ներկայացուցիչ, բրիգադի գեներալ Էֆի Դեֆրին։