ԱՄՆ-ում գնդակահարվել է Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակն ու նրա ամուսինը
ԱՄՆ Մինեսոտա նահանգում գնդակահարել են Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակին ու նրա ամուսնուն, հաղորդում է ABC News-ը։
Ըստ աղբյուրի՝ սպանվել են դեմոկրատ Մելիսա Հարթմանը և նրա ամուսինը: Մինեսոտայի նահանգապետ թիմ Վոլզը հայտարարել է, որ հարձակումը, ամենայն հավանականությամբ, քաղաքական դրդապատճառներ է ունեցել:
Հրաձիգը վիրավորել է նաև սենատոր Ջոն Հոֆմանին և նրա կնոջը. երկուսն էլ վիրահատվել են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում, գրում է ABC-ն:
Կասկածյալին տեսել են Հարթմանի տան մոտ՝ ոստիկանական համազգեստով։ Ձերբակալման փորձի ժամանակ նա կրակ է բացել և դիմել փախուստի։
Նախագահ Թրամփը, անդրադառնալով միջադեպին, նշել է. «Ես տեղեկացված եմ Մինեսոտայում տեղի ունեցած սարսափելի կրակոցների մասին, որը, կարծես թե, նպատակային հարձակում էր նահանգային օրենսդիրների դեմ։