3 օրում Իրանում սպանվել է միջուկային զենք մշակող առնվազն 14 գիտնական
Reuters-ի փոխանցմամբ՝ Իսրայելի բանակն Իրանի դեմ ռազմական գործողության սկսվելուց ի վեր սպանել է միջուկային զենքի առնվազն 14 իրանցի մշակողի։ Նրանք սպանվել են, ոչ միայն հրթիռակոծության, այլև մեքենաների պայթյունների հետևանքով, գրում է գործակալությունը՝ հղում անելով Պարսից ծոցի երկրների երկու աղբյուրներին։
Հունիսի 14-ին Իսրայելի պաշտպանության ուժերը հրապարակել են սպանված 9 գիտնականի անուն։ Հաղորդագրությունում նշվում է, որ նրանցից շատերն իրանցի ֆիզիկոս և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի սպա Մոհսեն Ֆախրիզադեհի՝ «իրանական միջուկային նախագծի հոր» իրավահաջորդներն են, ով, ենթադրաբար, սպանվել է Իսրայելի կողմից 2020 թվականին։
«Ժամեր են անցնում օդակայանի անվերջանալի ու անիմաստ հերթերի մեջ». Աննա Կոստանյան
Պուտինն ստորագրել է օրենք, որը քրեական պատասխանատվություն է սահմանում օտարերկրացիներին առանց IMEI-ի SIM քարտեր տրամադրելու համար
23900:05
«ՀՀ վարչապետն արդեն զգում է, որ ճիշտ պահն է կանգ առնելու». Ռոբերտ Ամստերդամ
Պուտինը Ռուսաստանի զինված ուժերի հաստիքային թվակազմը մեծացրել է՝ հասցնելով 2,426 միլիոն
338Երեկ, 23:36
«ՀԱՊԿ-ի ներգրավվածությունը Ղարաբաղի հակամարտությանն անհնար էր, քանի որ Հայաստանն ինքը չէր ճանաչում այն». Զախարովա