Հունիսի 13-ից ի վեր Իսրայելն ունի ավելի քան 24 զոհ, Իրանը՝ 224
Գիշերվա ընթացքում Իրանի հարվածների հետևանքով տարբեր վնասվածքներով Իսրայելի հիվանդանոցներ բժշկական օգնության է դիմել 287 մարդ, հայտնել է Իսրայելի առողջապահության նախարարությունը։
Նախարարությունը նշել է, որ վիրավորներից մեկը գտնվում է ծանր վիճակում, 13-ը՝ միջին ծանրության, իսկ 240-ը՝ թեթև վնասվածքներով։ Եվս 11 մարդ բժշկական օգնության է դիմել շոկի պատճառով։
Հունիսի 13-ի երեկոյից Իսրայելում զոհերի ընդհանուր թիվը գերազանցել է 24-ը։
Միևնույն ժամանակ Իրանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ Իրանում Իսրայելի հարձակումների հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 224-ի։
Իրանական լրատվամիջոցների տվյալներով՝ մահացածների 90%-ը քաղաքացիական անձինք են, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ։