Իսրայելը սպանել է Իրանի ԶՈՒ շտաբի նորանշանակ պետին
Իսրայելը սպանել է Իրանի ԶՈՒ շտաբի նորանշանակ պետին՝ բարձրագույն ռազմական հրամանատար Ալի Շադմանիին: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Իսրայելի Պաշտպանության բանակը։
Ըստ հաղորդագրության՝ Իսրայելի ՊԲ-ն ճշգրիտ հետախուզական տվյալների հիման վրա գիշերը հարվածել է Թեհրանի կենտրոնում գտնվող հրամանատարական կենտրոնին և սպանել Ալի Շադմանիին, որն Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիին ամենամոտ անձանցից էր:
Շադմանին ղեկավարում էր Իրանի ռազմական արտակարգ իրավիճակների շտաբը և վերահսկում էր ինչպես ԻՀՊԿ-ն, այնպես էլ բանակը։ Նա նշանակվել էր Ալամ Ալի Ռաշիդի սպանությունից հետո: