«Վաշինգթոնից միայն մեկ հեռախոսազանգը կբավականացնի Նեթանյահուին լռեցնելու համար»․ Արաղչի
Բենիամին Նեթանյահուն խաբեբա է, ով գրեթե երեք տասնամյակ խաբել է ԱՄՆ նախագահներին՝ պատերազմներ հրահրելով։ Այս մասին գրառում է կատարել Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին։
«Նեթանյահուի կողմից Իրանի դեմ հանցավոր հարձակման նպատակն է խափանել Իրան-ԱՄՆ համաձայնագիրը, որի իրականացման համար մենք ճիշտ ուղու վրա էինք։
Եթե նախագահ Թրամփն անկեղծ է դիվանագիտության մեջ և հետաքրքրված է այս պատերազմը դադարեցնելով, ապա հաջորդ քայլերը կլինեն հետևողական։
Իսրայելը պետք է դադարեցնի իր ագրեսիան: Եթե մեր դեմ ռազմական ագրեսիան լիովին չդադարեցվի, մեր պատասխանները կշարունակվեն։ Վաշինգթոնից միայն մեկ հեռախոսազանգը կբավականացնի՝ լռեցնելու Նեթանյահուի նման մեկին։ Սա կարող է ճանապարհ հարթել դիվանագիտությանը վերադառնալու համար»,- գրել է Արաղչին։