Իրանը հրթիռակոծել է Թել-Ավիվը և այլ քաղաքներ
Իրանը մոտ 20 հրթիռ է արձակել Իսրայելի ուղղությամբ, պայթյուններ են գրանցվել Թել Ավիվում և Բեեր Շևայի շրջանում, հաղորդում է պետական ​​Kan հեռուստաալիքը։
Հաղորդվում է, որ հրթիռներից մեկը հարվածել է Բեեր Շեբայի «Սորոկա» հիվանդանոցին, որտեղ վիրավորվել է 30 մարդ։ Սա մեծությամբ երրորդ բժշկական հաստատությունն է Իսրայելում։
Իսրայելական լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ հաստատվել են իրանական հրթիռների ուղիղ հարվածները Թել Ավիվում, Ռամաթ Գանում և Հոլոնում գտնվող շենքերին։ Պատճառվել է զգալի վնաս։
Իրանական հրթիռը հարվածել է նաև Իսրայելի ֆոնդային բորսայի շենքին։ Հարված է գրանցվել նաև Բաթ Յամում։
Ռամաթ Գանում կա 12 վիրավոր։
IRNA-ն հաղորդել է, որ Իրանն այսօր առավոտյան հարձակվել է Իսրայելի բանակի C4I կիբերհրամանատարության շտաբ-բնակարանի և Գավ Յամում գտնվող Իսրայելի բանակի հետախուզական կենտրոնի վրա։