«Խաղաղության ժամանակը եկել է». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social սոցցանցի իր էջում հետևյալ գրառումն է արել. «Շնորհավորում եմ ամբողջ աշխարհին, խաղաղության ժամանակը եկել է»:
«Իսրայելի և Իրանի միջև համաձայնություն է ձեռք բերվել 12 ժամվա ընթացքում լիարժեք և ամբողջական հրադադարի մասին, որից հետո պատերազմը կհամարվի ավարտված։ Իրանը պաշտոնապես կսկսի հրադադարը, իսկ 12-րդ ժամվա վերջում Իսրայելը կմիանա հրադադարին․ 24-րդ ժամվա վերջում 12-օրյա պատերազմը պաշտոնապես կավարտվի՝ աշխարհի ծափահարությունների ներքո»։ Թրամփը ենթադրել է, որ ամեն ինչ լավ կընթանա՝
«Այդպես էլ կլինի, ես կցանկանայի շնորհավորել երկու երկրներին էլ՝ Իսրայելին և Իրանին, հաստատակամության, քաջության և ողջախոհության համար, որոնք վերջ դրեցին այն, ինչը պետք է «12-օրյա պատերազմ» անվանվի։