ՆԱՏՕ-ի հայտարարությունն Ուկրաինայի անդամակցության հեռանկարներ չի պարունակում
ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովից հետո տարածված հայտարարության մեջ չի նշվում Ուկրաինայի՝ դաշինքին միանալու հեռանկարների մասին, ըստ « Telegraph» թերթի հրապարակած տեքստի։
«Times» թերթն ավելի վաղ հաղորդել էր, որ ՆԱՏՕ-ի առաջիկա գագաթնաժողովից հետո ընդունված համատեղ հայտարարությունը կպարունակի հակառուսական ձևակերպումներ, սակայն չի ներառի որևէ խոսք դաշինքին Կիևի անդամակցության ուղու «անշրջելիության» մասին։
Հրապարակված տեքստի համաձայն՝ Ուկրաինան հիշատակվում է միայն նրան հետագա աջակցություն ցուցաբերելու համատեքստում։
Հաղորդագրության մեջ չեն նշվում Ռուսաստանի գործողություններն Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։ Ռուսաստանը հիշատակվում է միայն եվրաատլանտյան անվտանգությանը ենթադրյալ սպառնալիք ներկայացնելու համատեքստում։