Թրամփն ու Զելենսկին հանդիպել են
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հանդիպել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ՝ ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում, հաղորդում է UNIAN-ի թղթակիցը։
Սա երկու ղեկավարների առաջին հանդիպումն է՝ երկամսյա ընդմիջումից հետո։ Վերջին անգամ Զելենսկին Թրամփի հետ հանդիպել է այս տարվա ապրիլին, որտեղ նրանք մասնակցում էին Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հուղարկավորությանը։
Հունիսին G7 գագաթնաժողովում Թրամփի և Զելենսկու հանդիպումը տեղի չի ունեցել՝ Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակի հետ կապված Թրամփի վաղաժամ մեկնելու պատճառով։
Ավելի վաղ Թրամփը հայտնել էր, որ կհանդիպի Ուկրաինայի նախագահի հետ՝ քննարկելու վերջինիս ունեցած դժվարությունները»։