«Դուք աշխատում եք մեր թշնամիների համար». Սոբհանին պահանջել է, որ «Ազատության» լրագրողը հեռանա դահլիճից
Ուրբաթ, 27 հունիսի, 2025 թ., 18:28
Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին Մամուլի ազգային ակումբում հրավիրված հանդիպման ժամանակ պահանջել է, որ «Ազատություն» ռադիոկայանի ներկայացուցիչները հեռացվեն մամուլի ասուլիսից՝ սպառնալով, որ հակառակ դեպքում ինքը կհեռանա միջոցառումից։
Դիվանագետը նշել է, որ նախկինում բարի կամք է ցուցաբերել՝ հարցազրույց տալով այս գործակալությանը, սակայն այժմ կարծում է, որ այն գործում է Իրանի թշնամիների շահերից ելնելով։