«Փեզեշքիանն ամառվա ընթացքում կայցելի Հայաստան». Սոբհանի
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը կայցելի Հայաստան ամռան ընթացքում։ Թեհրանն ու Երևանը շարունակում են նախապատրաստվել այցին։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին։
«Կողմերն ակտիվորեն պատրաստվում են Իրանի նախագահի այցին։ Այցը կարող է տեղի ունենալ մինչև ամռան վերջ», - ասել է դեսպանը։
Սոբհանին նաև նշել է, որ նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակներում հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ ԱԳՆ ներկայացուցիչների հետ, և կողմերը համաձայնեցրել են երկու երկրների կառավարությունների միջև ստորագրվելիք փաստաթղթերի տեքստերը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտարարել էր, որ Իրանի և Իսրայելի միջև հակամարտությունը բացասաբար է անդրադառնում հայկական առևտրի վրա, և շատ հայկական բեռներ մնացել են Բանդար Աբբասի նավահանգստում։